Biom.cz 26.06.2026 06:00  Praha 20. dubna - Spotřeba plynu v tuzemské dopravě stagnuje. V loňském roce čeští motoristé spotřebovali dohromady 96,6 milionu metrů krychlových CNG, tedy stlačeného zemního plynu, a LNG, což je zkapalněný zemní plyn. Meziročně to bylo o čtyři procenta méně. Hlavní bariérou dalšího rozvoje je podle energetiků hlavně pomalá obměna vozidel. Vyplývá to z informací Svazu energetiky ČR společně s Českého plynárenského svazu . Současná spotřeba podle nich neodpovídá potřebám pro plnění klimatických cílů ČR v dopravě.

Čítať celý článok >>