Britské listy.cz 26.06.2026 20:45 Na vsi i ve městech by se nám v horku žilo lépe, kdybychom měli kolem domů stromy. Nejlépe opadavé listnáče – v létě stíní a v zimě, kdy jsme vděční za každý paprsek slunce, listy nemají. Stromy celkově zlepšují mikroklima. Ano, padá z nich listí, které je třeba na podzim uklidit a vyžadují občasnou údržbu, ale lepší a levnější způsob, jak čelit horku, nemáme.Pozn. red. Na pražském Starém Městě už měly být dávno stromy!

Čítať celý článok >>